Przegląd opon do quadów

Jako że rynek quadów obfituje w szeroki wybór modeli różnego rodzaju, to również akcesoriów i części do tych pojazdów jest w sklepach wiele. W poniższym tekście zajmiemy się tematem opon. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę, przeglądając bogatą ofertę tych części.

opony do quadów

Wybierając opony do quadów, możemy się spotkać z dwojakim oznaczeniem ich rozmiarówki: metrycznym oraz calowym, choć często również sprzedawcy podają obie te wartości. Decydując się na konkretne modele, najlepiej jest się ściśle trzymać zaleceń producenta co do rozmiarów opon, a jeśli już zdecydujemy się na wybór czegoś innego, to pamiętajmy, jak istotne jest, by opona mieściła się w nadkolu na felgę. Ważne jest również, aby wielkość opony była zawsze dopasowana do mocy silnika. Dlatego też najlepiej jest, jak już stwierdziliśmy, trzymać się wymogów producenta, tym bardziej, że zmiana rozmiaru opony może bezpośrednio wpłynąć (zazwyczaj niekorzystnie) na zmianę właściwości jezdnych maszyny.

Przeglądając asortyment opon, z pewnością zwrócimy także uwagę na różne marki. Jak wszędzie, także i w tym przypadku znaleźć możemy zarówno bardzo drogie, ekskluzywne firmy, jak też tańsze, bardziej przyjazne cenowo marki.

Author: aniol-osk.pl