Champion f303. Samodzielny przegląd quada

Quad, jak każda maszyna, powinna być poddawana regularnym przeglądom. Nie trzeba tego robić u mechanika. Wystarczy samodzielnie poświęcić trochę czasu i dokładnie przejrzeć, czy wszystkie elementy w naszej maszynie pracują prawidłowo. Jak zrobić taki przegląd?

Przede wszystkim trzeba sprawdzić opony, aby mieć pewność, że będą nam dobrze i bezpiecznie służyły jeszcze przez długi czas. Zwróćmy uwagę na bieżnik i ogólny stan opon. Robiąc przegląd, koniecznie sprawdźmy także hamulce, w tym w szczególności przewody hamulcowe. Jeśli widzimy, że są one bliskie przetarcia, trzeba je koniecznie wymienić.

champion f303

Ważne jest także przyjrzenie się płynom eksploatacyjnym, na przykład filtrom oleju champion f303. Jeśli zauważymy niski poziom płynów, trzeba je uzupełnić. W przypadku quadów z homologacją, niezbędne jest także sprawdzenie świateł, w tym przede wszystkim świateł stop oraz kierunkowskazów. Istotne jest też przyjrzenie się, jak działa sygnał dźwiękowy. Zwróćmy też uwagę na łańcuch. Systematyczne smarowanie go to bardzo ważna kwestia, wpływająca na komfort i bezpieczeństwo użytkowania maszyny.

 

Author: aniol-osk.pl