Jak znaleźć magazyn logistyczny do wynajęcia?

Szukanie powierzchni magazynowej dla swojej firmy należy zacząć od analizy swoich potrzeb i badając magazyny do wynajęcia w danej lokalizacji. Oto lista rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed, w trakcie i po wynajęciu powierzchni.

  1. Określ swoje potrzeby
  2. Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja
  3. Zorientuj się, czy twoja działalność będzie dozwolona w danym miejscu
  4. Zastanów się, jaki układ powierzchni najlepiej pasuje do Twojej działalności
  5. Weź pod uwagę cechy nieruchomości
  6. Zapoznaj się z umową
  7. Określ czas, na jaki chcesz wynajmować

Określ swoje potrzeby

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie szukają powierzchni magazynowej. Mogą one służyć do celów biznesowych lub nawet osobistych, takich jak przechowywanie zbiorów. Przy szukaniu małej powierzchni magazynowej, najlepiej jest mieć jasne i zwięzłe wyobrażenie o tym, jak zostanie ona wykorzystana. Masz firmę e-commerce, spawalnię lub firmę meblową? Pomyśl o tym, jak wyobrażasz sobie swoją przestrzeń magazynową i wypisz rzeczy, które będą ci potrzebne.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Wybierając miejsce pod wynajem powierzchni magazynowej przede wszystkim należy zwrócić uwagę na lokalizację. Gdzie jesteś zainteresowany wynajmem powierzchni? Czy chcesz być blisko innych miejsc związanych z Twoją firmą, na przykład z biurem? Chcesz być blisko domu? Czy Twoja firma powinna znajdować się w pobliżu głównych dróg lub autostrad? A może pożądana jest bliskość lotniska?

Czy byłoby korzystne, gdyby Twój sklep znajdował się na ruchliwej ulicy lub w odległej lokalizacji? Czy chcesz być w pobliżu innych powiązanych magazynów przemysłowych, aby móc współpracować przy projektach i tworzyć możliwości biznesowe? Określ, gdzie będzie najlepsza lokalizacja dla Twoich potrzeb.

Zorientuj się, czy twoja działalność będzie dozwolona w danym miejscu

Czasami jest tak, że plan zagospodarowania przestrzennego czy inne rozporządzenia wydane przez lokalne władze zabraniają konkretnej działalności w danej lokalizacji, np. jeśli miałaby się ona wiązać z dużym hałasem. Warto więc zadzwonić do wydziału zagospodarowania przestrzennego dla danej gminy lub miasta i zapytać, czy Twoja firma zostanie dopuszczona pod konkretny adres. Ponadto będziesz musiał ustalić, czy właściciel lub wynajmujący powierzchnię, którą jesteś zainteresowany, zezwoli na prowadzenie działalności w określonej lokalizacji.

Zastanów się, jaki układ powierzchni najlepiej pasuje do Twojej działalności

Różne magazyny do wynajęcia oferują najemcom różnorodne możliwości. W niektórych obiektach dostępne są tylko małe powierzchnie magazynowe. Inne miejsca mogą obejmować powierzchnie biurowe zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie magazynu.

Jeśli masz wielu pracowników, możesz potrzebować przestrzeni biurowych i toalet w jednostce. Niektóre obiekty mają toalety w każdej jednostce, inne mogą mieć toalety publiczne dla wszystkich miejsc na miejscu, a inne mogą nie mieć toalety w ogóle. Niektórzy wynajmujący udostępniają plany piętra lub wirtualne wycieczki po wnętrzu magazynu, co pozwala na uzyskanie wyobrażenia o danej przestrzeni.

Weź pod uwagę cechy nieruchomości

Cechy nieruchomości mogą być jednym z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wynajmowaniu małej powierzchni magazynowej. Warto wziąć pod uwagę następujące kwestie. Jak szacujesz, ilu pracowników i klientów będzie odwiedzać tę lokalizację? Czy klienci kontaktują się z Twoją firmą w Internecie czy w biurze? Będziesz potrzebować kilku miejsc parkingowych, czy raczej kilkudziesięciu?

Możesz również rozważyć, czy chcesz, aby twoja przestrzeń magazynowa wyposażona została w witrynę sklepową. Niektóre magazyny logistyczne mają szklane okna i drzwi, które zachęcają potencjalnych klientów, podczas gdy inne pełnią wyłącznie funkcję magazynowo-produkcyjną.

Czy Twoja firma wymaga klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych lub magazynach? Może być tak, że klimatyzacja będzie dla Ciebie priorytetem – na przykład jeśli prowadzisz firmę gastronomiczną.

Jedną z zalet magazynów jest to, że zazwyczaj mają one drzwi uchylne. Jeśli planujesz używać ciężarówek i maszyn, które często będą wjeżdżać i wyjeżdżać z magazynu, będziesz chciał znać wysokość i szerokość prześwitu potrzebną do wjazdu i wyjazdu z magazynu. Jeśli chodzi o załadunek i rozładunek materiałów i przedmiotów, warto ocenić, czy potrzebujesz rampy załadunkowej, doku itp.

Zapoznaj się z umową

Gdy już znajdziesz swoją wymarzoną lokalizację i magazyn logistyczny, musisz dogłębnie zapoznać się z umową przed jej podpisaniem (najlepiej w konsultacji z prawnikiem). Dotyczy to zwłaszcza takich aspektów, jak długość umowy czy sposób jej wypowiedzenia. Wynajmujący powinien wykazywać otwartość na Twoje sugestie i podejmować dyskusję w kwestii różnych aspektów umowy – jeśli tak nie jest już na tym etapie, to istnieje duże podejrzenie, że będzie wam się ciężko współpracowało.

Określ czas, na jaki chcesz wynajmować

Zastanów się, jak długo będziesz chciał zostać w danym miejscu. Jeśli przewidujesz, że w ciągu najbliższych kilku lat Twoja firma będzie się rozwijać lub zmniejszać, najlepiej wynegocjować krótszą umowę najmu. Jeśli zaś przeciwnie, oczekujesz stabilizacji, najem długoterminowy będzie dobrym rozwiązaniem.

Realizując wszystkie opisane kroki, łatwo znajdziesz przestrzeń magazynową idealną do swoich potrzeb.

Author: aniol-osk.pl