Jak pić zieloną herbatę, żeby być zdrowym?

Zielona herbata to niesamowite źródło zdrowia i urody, o którego fenomenalnych właściwościach często zapominamy. O czym warto pamiętać i dlaczego zielona herbata jest tak bardzo dobra dla naszego zdrowia?

Skarb o niejednym imieniu

W przypadku zielonej herbaty warto pamiętać, że nie jest to produkt jednorodny, a tak naprawdę mamy do czynienia z wielorakimi mieszankami oraz gatunkami herbaty.

A skąd nazwa „zielona”? Jest to bowiem herbata, którą suszy się do kilku godzin od zebrania. Z tego powodu nie zachodzi proces fermentacji liści.

Herbata zielona właściwości zdrowotne

Zielona herbata wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych, o których warto pamiętać. Przede wszystkim wspomaga proces odchudzania. W jej składzie znajdują się katechiny, czyli naturalni spalacze tłuszczu. Oprócz tego zawarta w jej składzie duża dawka teiny przyspiesza spalanie obecnej w organizmie tkanki tłuszczowej.

Wspomagacz w chorobach

Liczne badania potwierdziły również, że zielona herbata spowalnia rozwój lub ogranicza szansę na wystąpienie wielu chorób, między innymi: Alzheimera, miażdżycy oraz demencji.

Warto zatem pić zieloną herbatę nie tylko dla przyjemności, ale też dla zdrowia.

 

Author: aniol-osk.pl