To jedna z najważniejszych witamin, sprawdź czy ja znasz

Witaminy i minerały są niezbędne do prawidłowej pracy naszego organizmy. Napięty harmonogram, stresujący tryb życia, robienie wszystkiego w pośpiechu. Spożywanie dużej ilości kawy, czarnej herbaty czy alkoholu. Wszystko to może przyczynić się do braków i niedoborów w diecie. Bardzo istotne jest aby zachować odpowiedni poziom witaminy b3.

Czym jest witamina b3

Niacyna to jedna z najważniejszych witamin z grupy b. Znana jest również jako witamina b3 i witamina pp. Wspiera nasz układ nerwowy, przyczynia się do prawidłowego stężenia hormonów oraz poprawia pracę naszego mózgu. Może okazać się pomocna jako wsparcie terapii leczenia zaburzeń lękowych. Zaleca się ja również stosować jako profilaktykę depresji oraz przy podniesieniu poczucia własnej wartości.

Sprawdź czy powinieneś zacząć ją suplementować

Na niedobory witamin narażone są głównie osoby starsze, prowadzące zbyt aktywny tryb życia jaki te z chorobami przewlekłymi. Niacynę można w łatwy sposób uzupełnić poprzez odpowiednią dietę. Warto jeść kurczaka, indyka czy cielęcinę. Bogate w nią są również produkty zbożowe takie jak kasza gryczana, jęczmienna czy ryż. Między posiłkami warto skusić się na orzeszki ziemne, banana czy kiwi. Jeśli należymy do osób narażonych na niedobory należy przedyskutować kwestę suplementacji z farmaceutą bądź naszym lekarzem prowadzącym. Witamina b3 jest niezbędna dla naszego organizmu ale jej nadmiar może okazać się równie szkodliwy. Istotne jest aby zażywana dawka witaminy była dla nas odpowiednia.

 

Author: aniol-osk.pl