Wybierz najlepsze zabezpieczenie do motocykla – IKOL SVR!

Po polskich drogach jeździ obecnie około 1,8 miliona motocykli. Natomiast w 2022 roku skradziono ich całe 1400! Dane są niepokojące, głównie z uwagi na fakt, że kradzieży z roku na rok jest co raz więcej. Dochodzi także kwestia łatwości kradzieży motocykla – często sprowadza się do przecięcia łańcucha i wsadzenia maszyny na pakę samochodu dostawczego. Jednak to nie jedyne metody, a złodzieje prześcigają się w co raz bardziej kreatywnych formach kradzieży. Pozostaje więc zabezpieczyć go, najlepiej skutecznie. Jakie zabezpieczenie do motocykla będzie najlepsze? Sprawdź w poniższym artykule!

Popularne rodzaje zabezpieczeń do motocykli

Jest kilka najpopularniejszych zabezpieczeń do motocykli, z którymi nawet osoby, nie korzystające z jednośladów z pewnością się spotkały. Pierwszym z nich jest klasyczny łańcuch – zapinany na klucz, kłódkę lub kod, daje możliwość przypięcia do większości obiektów infrastruktury miejskiej. Natomiast taki zabieg może zniechęcić złodzieja – aby odpiąć motocykl musiałby przeciąć zabezpieczenie co może zwrócić uwagę osób postronnych.

Na podobnej zasadzie działają przypinki typu U-lock, z tym że czasem są wyposażone w dodatkowe zabezpieczenie w postaci alarmu. Ich przecięcie jest dużo trudniejsze, jednak nie jest niemożliwe, o czym przekonał się nie jeden właściciel jednośladu. Przy takim zabezpieczeniu do motocyklu warto pamiętać, że dużo skuteczniejsze będzie przypięcie go za tylnie koło, które zdecydowanie trudniej zdemontować.

Elektroniczne zabezpieczenia do motocykli

Choć wcześniej wymienione formy ochrony sprawdzają się, dużo większą skutecznością cieszą się elektroniczne zabezpieczenia do motocykli. Najlepszym z nich jest system radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży, jednak jest w nim mały haczyk – nie każdy jednoślad może zostać wyposażony w nadajnik radiowy. Wynika to najczęściej z rozmiaru maszyny. Lokalizator radiowy powinien być ukryty i niewidoczny z zewnątrz, a niektóre motocykle nie mają wystarczającej ilości miejsca, aby należycie go schować.

Na szczęście jest również druga forma zabezpieczenia motocykla przed kradzieżą – lokalizator GPS. Co prawda jego skuteczność jest mniejsza niż w przypadku nadajnika radiowego, jednak nadal chroni pojazd. W tym wypadku nie powinno być problemu z montażem, ponieważ na rynku znajdują się urządzania dedykowane motocyklom. Przy wyborze warto zapoznać się dokładnie ze specyfikacją lokalizatora – czy jego rozmiar na pewno dopasowany do ilości miejsca w motocyklu, czy będzie odporny na kurz i pył (stopień ochrony IP67 jest zazwyczaj odpowiednim w tym wypadku) oraz czy jego wysoki pobór prądu nie rozładuje akumulatora.

Sprawdź ofertę IKOL – najlepszych zabezpieczeń do motocykli i innych jednośladów!

W elektronicznych formach zabezpieczeń do motocykli od lat specjalizuje się firma IKOL. W swojej ofercie posiadają zarówno nadajniki radiowe, jak i lokalizatory GPS. Ich urządzenia są trwałe, a jedną z największych korzyści dla motocyklistów jest możliwość zawarcia umowy bezterminowej, którą można rozwiązać z końcem sezonu. Oznacza to, że gdy maszyna stoi nieużywana w garażu, nie musisz płacić za jej zabezpieczenie, a wraz z początkiem nowego sezonu, możesz zawrzeć nową umowę na taki sam okres.

Niewątpliwym plusem jest także możliwość obsługi systemu GPS z aplikacji mobilnej, dzięki której nie tylko zawsze masz podgląd na obecne położenie motocykla, ale też możesz sprawdzić przeszłe trasy oraz ustawić przydatne alerty, które poinformują Cię, gdy lokalizator wyjedzie poza wyznaczony przez Ciebie obszar. Funkcji jest dużo więcej, lecz już sama bieżąca lokalizacja znacznie zwiększa bezpieczeństwo jednośladu.

Aby sprawdzić pełną ofertę lokalizacji radiowej oraz modułów GPS przeznaczonych motocyklom, serdecznie zapraszamy na stronę ikol.pl.

Author: aniol-osk.pl