Kandydacie! Co powinieneś wiedzieć o pracy kierowcy ciężarówki?

Aplikując o pracę kierowcy samochodu ciężarowego musisz wiedzieć dwie rzeczy: jak taka praca wygląda od podszewki i jak tę pracę zdobyć. W poniższym tekście poruszę obie te kwestie, z zastrzeżeniem, że w pierwszej części będę bazował na podaniu o pracę, ponieważ jest to częstszy sposób ubiegania się o pracę kierowcy.

Podanie o prace kierowca ciężarówki

Składając podanie o pracę kierowcy, należy zwrócić uwagę nie tylko na to jakimi dokumentami i uprawnieniami możemy się pochwalić. Warto zawrzeć informacje o naszych “zdolnościach miękkich” i wszelkich innych umiejętnościach czy osiągnięciach, którymi możemy się pochwalić. W treści podania, możemy zamienić nasze doświadczenie w branży, zdolności interpersonalne, znajomość języków obcych czy umiejętność zachowania spokoju w sytuacjach stresowych w naszych sprzymierzeńców.

Jak to jest być zawodowym kierowcą ciężarówki?

Składając swoje podanie, przyszły kierowca powinien mieć świadomość zarówno korzyści jak i trudów, jakie niesie za sobą praca tego typu. Przeciętne wyobrażenie o kierowcy ciężarówki, jest dość ubogie w prawdziwe informacje, natomiast rozpowszechniło się dość dużo stereotypów na temat osób wykonujących ten zawód.

Jednymi z najbardziej rozpowszechnionych stereotypów o kierowcach są te o braku higieny osobistej. Oprócz jednostkowych przypadków, nie jest to prawda. Istnieje wiele sposobów na zachowanie czystości w trasie. Wiele stacji benzynowych i specjalnych stref pozwala zmyć z siebie trudy podróży. Zdarza się jednak, iż przez dłuższą część trasy nie ma takich miejsc. I co wtedy?

Na to pytanie, ludzka kreatywność znalazła bardzo prostą odpowiedź np: postaci dużej butelki z wodą. Choć może wydawać się to prowizoryczne, to jednak jest bardzo skuteczne i pozwala zachować świeżość aż do czasu znalezienia specjalnej strefy czy stacji benzynowej z prysznicem.

Dla wielu wielka wada, jaką jest długa rozłąka z domem i rodziną, praktycznie jest powodem rezygnacji z pracy kierowcy. Jednakże, spoglądając na to od drugiej strony, dla wielu jest również możliwością ucieczki albo też, dla osób bardziej wycofanych, prawdziwym zbawieniem od codzienności. Zależnie od osobistych preferencji, na bezkresnych trasach możemy znaleźć dla siebie miejsce na ziemi, podróżować i spełniać się jako kierowca-turysta. Wspaniała opcja również dla każdego kto nie może usiedzieć w jednym miejscu.

Jednakże i możliwość podróży po całej Europie, mogłaby się okazać nie wystarczająca, gdyby nie zarobi. A te w zależności od miejsca rejestracji i kraju pochodzenia firmy, mogą się znacznie różnić, gdyż zarobki w Polsce wynoszą od 2150-3960 zł. brutto, podczas gdy w firmach zagranicznych dochodzą nawet do 8500 zł.

 

Author: aniol-osk.pl